Избор на уредникот види ги сите

Стил види ги сите

Елена Лука, Бизнис колекција есен/зима, 2014-2015

Елена Лука, инспирирана од потребите на модерната жена, со љубов и посветеност ја создаде својата нова „Бизнис“ колекција за престојната есен/зима 2014-2015 година.…

Elena Luka New Look – Coming soon…

Elena Luka New Look – Coming soon…

Супер брендот за 2014-та година, модната куќа Елена Лука чекорејќи паралелно со светските тенденции, комплетно ќе го промени изгледот на својот продажен салон…

Eligion – моден спектакл во среда во Скопје

Eligion – моден спектакл во среда во Скопје

“ELigion”,  е новата колекција на Елена Лука за есен/зима 2014-2015. Колекцијата се издвојува со оргинален и препознатлив стил и силен драматичен оптикум, кој…

Мажот може да глуми оргазам?

Мажот може да глуми оргазам?

Жените отсекогаш биле познати по театралноста што се однесува на сексуалниот живот. На сите им се познати “главоболките” кога не се расположени за…

Совети за совршен орален секс

Совети за совршен орален секс

Зошто повеќето мажи се луди за фелацио? Има неколку причини: тие обожаваат кога нивната ценета “алатка„ се наоѓа во женската уста, на само…

Верувале или не, плавушите највеќе лажат

Верувале или не, плавушите највеќе лажат

Истражувањето коешто го направила компанијата за нега на коса Instant Root Concealer покажало дека жените ги лажат своите сопрузи за чувствата кон блиските…

Правила и грешки за секс во тројка

Правила и грешки за секс во тројка

Вашата среќна врска може да стане уште посреќна и интересна ако донесете и „гостин во шоуто“! Во креветот никогаш не може да биде…

Знаевте дека дури 67% од мажените жени изневеруваат?

Знаевте дека дури 67% од мажените жени изневеруваат?

Ако после низа години во вашиот брак, барем еднаш сте помислиле, “тука повеќе нема страст”, тогаш треба да знаете дека не сте ниту…

Популарно на нет види ги сите

Погледнете го малото чудо од дете како вешто се справува со снегот. Навистина вреди да се погледне. Замислете тој е Македонец. За некоја година ќе го освојува светот.…

Жените отсекогаш биле познати по театралноста што се однесува на сексуалниот живот. На сите им се познати “главоболките” кога не се расположени за “тоа” и одглумените оргазми од…

Манијата со „селфи“ се уште не е завршена. Секој сака да направи несекојдевно и покаво „селфи“ од веќе фотографираните. Арно ама, ова се одделува и разликува многу повеќе…

Знаеме дека постојат секакви „пациенти“, ама дека ќе се појави некој со „дијагноза“ до овој степен, не знаевме. Мислам дека и на вас колку и да ви дојде…

Вашата среќна врска може да стане уште посреќна и интересна ако донесете и „гостин во шоуто“! Во креветот никогаш не може да биде тесно. „Тројка“, желба на скоро…

Соња Рошел е француска акушерска сестра што разви уникатна и неверојатно нежна техника на бањање на новороденчиња. Нејзините видеа, настрана од тоа што се едукативни, го стопија светот…

Повеќе на Популарно на нет

Доста лековитата дудинка

Каква порака ни пренесуваат жените во црвено

Листа на песни кои ја зголемуваат моќта на жените

Мистериозни сини суштества испливале на брегот на Сан Франциско

За незаборавен секс- мaрихуана!

Вести види ги сите

Браинобраин Интернационал во Македонија

Браинобраин Интернационал во Македонија

Brainobrain e програма за деца која со посебни методи и техники овозможува да се реализира целиот мозочен капацитет. Користејќи го абакусот (стара калкулирачка машина) со…

Пари види ги сите

Мади ефект во Македонија

По големите европски сцени во кои секојдневно ги држи своите инспиративни говори, Мади Шарма на 3ти и 4ти јули можевме  да ја видиме и во Скопје. Со двете…

Сопругата и синот на Субрата Рој станале Македонци

Сопругата и синот на Субрата Рој станале Македонци

Сопругата и синот на познатиот индиски бизнисмен кој прави „бум“ инвестиција во Макдеонија, Субрата Рој, станаа Македонци, односно се здобиле со македонски пасоши. „Свапа и нејзиниот син Сушанто…

Македонија најевтина туристичка дестинација. Сериозно?!

Македонија најевтина туристичка дестинација. Сериозно?!

Шведскиот веник „Дагенс нихетер“, на својот сајт ја оцени Македонија како најевтина туристичка дестинација во Европа, со најнизок ценовен индекс. Изгледа не биле на одмор во Охрид. Не…

Спорт види ги сите

Кој ќе загине вечерва?!

Кој ќе загине вечерва?!

Последно коло од групната фаза во Лигата на Шампионите и калкулации за поени и кој ќе продолжи во следната фаза. Синоќа се одиграа половина од…

Пат околу светот за 365дена – „selfie“ варијатна!

Каталонската телевизија се извини за грубото видео

Ето:Шефовите на Федерацијата во Камерун сакаат да ме убијат

Сер Алекс: Жозе е под притисок

Љубов и секс види ги сите

Мажот може да глуми оргазам?

Мажот може да глуми оргазам?

Жените отсекогаш биле познати по театралноста што се однесува на сексуалниот живот. На сите им се…

Совети за совршен орален секс

Правила и грешки за секс во тројка

Знаевте дека дури 67% од мажените жени изневеруваат?

Мистерија види ги сите

Фото: Најчудното животно на планетава

Фото: Најчудното животно на планетава

Ова животно се вика Син змеј (Glaucus atlanticus), или Морска ластовица. Синиот змеј е еден вид на морски полжав…

Митот за орелот- приказна која го освои цел свет!

Фото: Мистериозна појава на Хаваите

400 луѓе танцувале до смрт